آيا سايت من هک شده است ؟ چگونه از هک شدن سايت پيشگيري کنيم (قسمت

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

چگونه از هک شدن سايت پيشگيري کنيم ؟

طراحي سايت پرنا در قسمت قبلي مقاله در خصوص علائم و نشانه هاي هک شدن سايت صحبت کرديم.

نکته مهم در صورت هک شدن ، رفع کردن سريع آن است تا گوگل متوجه اين موضوع نشود.

براي کسب اطلاعات بيشتر قسمت اول مقاله را بخوانيد.

در اين قسمت در خصوص راه ها و ابزار پيشگيري از هک صحبت مي کنيم.

و همچنين راه هاي رفع اين مشل را در صورت بروز بيان خواهيم کرد.

چگونه از هک شدن سايت پيشگيري کنيم , هک شدن سايت , سايت من هک شده , از کجا بفهميم سايت هک شده , هک شدن وب سايت

استفاده از اسکنر ها source code :

اگر در طراحي سايت  از سيستم هاي مديريت محتوا استفاده مي کنيد ، به پلاگين ها و افزونه هاي امنيتي زيادي دسترسي داريد.

افزونه هايي مثله wordfence يا succury و ... امکان اسکن کد منبع را دارند.

با بررسي کد منبع ، هر گونه کد اضافي که توسط هکر ها قرار گرفته شده باشد ، شناسايي و پاک مي شود.

طرز کار اين اسکنر ها هم بدين صورت است که کد ها ، با کد هاي مشابه بررسي و همسان سازي مي شود و در صورت وجود تفاوت ، اقدامات لازم انجام مي گيرد.

چگونه از هک شدن سايت پيشگيري کنيم , هک شدن سايت , سايت من هک شده , از کجا بفهميم سايت هک شده , هک شدن وب سايت

استفاده از ابزار بررسي تغييرات وب سايت :

ابزار بررسي طراحي سايت ارزان ، در صورتي که سايت شما آفلاين شود سريعا به شما اطلاع مي دهد.

علاوه بر آن ، اگر تغييرات غير معمولي در سايت رخ دهد ، باز هم به شما اطلاع مي دهد.

WebsitePulse و Pingdom دو نمونه از اين ابزار هستند. در حال حاضر مي توانيد راحت ثبت نام کنيد و پلن ها رايگان استفاده کنيد.

پيشنهاد مي کنيم زودتر اين کار را انجام دهيد.

نکته مهم در اين ابزار ، قابليت بررسي تغييرات از چند نقطه و منطقه است.

چون هکر ها معمولا در ساعات مشخص و مکان ها معلوم کار خود را انجام مي دهند.

ترافيک بازديد کنندگان را براي افزايش عجيب غريب بررسي کنيد !

اگر ترافيک بازديدکنندگان شما در يک روز رشد زيادي مي کند . از حد معکول فراتر مي رود احتمالا شما هک شده ايد.

پيش نهاد مي شود هر چه زودتر يک اسکن سورس کد انجام دهيد.

دليل اين افزايش بازديد اين است که هکر ها در اسپم هاي ارسالي خود ، لينک سايت شما را قرار مي دهند.

با اين کار ، چون URL شما پاک است و به عنوان هرزنگار شناخته شده نيست ، هکر  ابزار تشخيص اسپم را فريب مي دهد.

علاوه بر ترافيک بازديدکننده ها ، شما بايد ترافيک ربات ها را نيز بررسي کنيد.

اين کار را مي توانيد با طراحي سايت حرفه اي انجام دهيد.

به طور مرتب به سايت سر بزنيد :

علاوه بر ابزار ها خودتان هم  طراحي سايت را بررسي کنيد !

همه روزه با سايت سر بزنيد و کاربران ، پست ها و ارسال ها را بررسي کنيد.

در صورت مشاهده تغييراتي که توسط شما انجام نشده اند اقدامات لازم را انجام دهيد.

نتيجه :

در اين مقاله ما ابزار هايي را به شما معرفي کرديم که در صورت هک شدن سايت سريعا متوجه آن بشويد.

به طور کلي توصيه ما بررسي روزانه سايت است.

هر روز سرچ کنسول را بررسي کنيد ، به نتايج جست و جو ... و کليه نکاتي که در اين مقاله آورده شده است توجه کنيد.

به طور کلي پيشگيري از هک شدن سايت ، کاره سختي نيست ، همه روزه سايت را بررسي کنيد و در صورت بروز مشکل - قبل از اين که سايت شود - آن راه حل کنيد يا از کارشناس کمک بگيريد.

طراحي سايت پرنا

بيشتر بخوانيد

ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها